Relacja

W  naszym kościele, w sobotę 20 stycznia, odbyło się spotkanie  osób niepełnosprawnych i ich rodziców z młodzieżą z kościoła i  naszymi przyjaciółmi z Lublina i Chociwla.

Było to nasze drugie spotkanie, pierwsze odbyło się w październiku 2017. Tym razem młodzież z kościoła zaprezentowała przedstawienie „Świąteczny pociąg”.
Młodzi okazali niesamowity kunszt aktorski, z podziwem i wielkim zainteresowaniem śledziliśmy to co przydarzyło się pasażerom pociągu zdążającego do Gdańska tuż przed świętami Bożego Narodzenia.
Następnie rodzice niepełosprawnych mieli swoją godzinkę” przy Biblii” z pastorem Zboru Baptystów w Chociwlu  i jednocześnie prezesem stowarzyszenia SChRON Henrykiem Kufeldem.
W tym czasie pod kierunkiem Ani, Joasi i Key z Lublina  ( od wielu lat prowadzą zajęcia z osobami niepełnosprawnymi w Zborze Baptystycznym w Lublinie) niepełnosprawni i ich przyjaciele świetnie się wspólnie bawili.
Czas upłynął nam bardzo szybko, trudno było się rozstać.
Jest ogromna potrzeba wymiany naszych doświadczeń w codziennym życiu z niepełnosprawnymi, dzieleniu się świadectwami Bożego prowadzenia i Jego pomocy w trudnych sytuacjach.
Udział Zborowników zacieśnia nasze więzi i obala bariery a więc pragniemy zachęcić rodziny z osobami niepełnosprawnymi do spotkań, które planujemy kontynuować.
Zainteresowanych prosimy kontaktować się z Anną Jankowską e-mail ajanko14@gmail.com