Co nieco o świętach …

Święta Bożego Narodzenia kojarzą nam się z radością, odpoczynkiem i pokojem, szczególnie w dzisiejszych niepewnych i niespokojnych czasach.

Oczekujemy tych dni, aby razem z rodziną usiąść przy stole, obdarować się prezentami, wspólnie śpiewać kolędy i cieszyć się swoją obecnością. To wyjątkowy czas.

Jednak święta szybko mijają i wraca codzienność, niekiedy pełna niepewności i niepokoju.

W ewangelii Jana możemy przeczytać następujące słowa wypowiedziane przez Jezusa: Pokój zostawiam wam, mój pokój daję wam; nie jak świat daje, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze i niech się nie lęka.” (Ewangelia Jana 14:27) oraz: „To powiedziałem wam, abyście we mnie pokój mieli. Na świecie ucisk mieć będziecie, ale ufajcie, Ja zwyciężyłem świat.” (Ewangelia Jana 16:33).

Warto zadać sobie pytanie, co tak naprawdę jest najważniejsze w tym szczególnym czasie. Świętujemy narodziny naszego Zbawiciela, który przyszedł na świat, tak jak każdy człowiek, aby następnie na krzyżu przelać Swą świętą krew, która odpuszcza każdy grzech, każdego człowieka, który uwierzył w Jego świętą ofiarę i przyjął Go jako swego Pana i Zbawcę.

Święta mogą nam zapewnić odetchnienie od codzienności i chwilowe zapomnienie o problemach, ale Jezus w powyższych wersetach, wyraźnie zapewnia, że każdy kto prawdziwie Mu zaufa, będzie żyć w prawdziwym pokoju, który przewyższa wszystko to, co może zaoferować świat.

Chcemy Ci życzyć tego prawdziwego, Bożego pokoju, nie tylko od święta, ale na każdy dzień twojego życia.