25 lat naszego Kościoła

19 września 2021 r. będziemy obchodzić  25 rocznicę powstania  naszego kościoła. Dziękujemy Bogu, że dał  pragnienie  swoim sługom aby zacząć pracę w tym miejscu. Początkowo była to mała grupka ludzi, ok 15 osób, które pragnęły budować społeczność w Aninie.  Z  czasem  nasz kościół powiększał  się i rozwijał  swoją  działalność m.in. poprzez Fundację Chrześcijańskiej  Kultury i Oświaty, wydawanie czasopism, pracę i organizowanie  kolonii dla dzieci z Domów Dziecka oraz prowadzenie Seminarium Teologicznego. Założyciele  kościoła i jego późniejsi pastorzy – Jan Tołwiński i Adam Tołwiński  zawsze pragnęli  aby był Bożą własnością, Jego dziełem i przynosił Bogu chwałę.

Dziś Pastorem Kościoła jest Artur Jargieło, były student Seminarium Teologicznego działającego w przeszłości przy naszym Kościele.

Mimo,  że  były i będą różne okresy, nie zawsze łatwe, to wierzymy, że Bóg  będzie się troszczył o swoje  dzieci,  które  szczerze, w bojaźni  Bożej i w miłości do Niego chcą  budować Bożą społeczność.

Jako Kościół chcemy patrzeć z nadzieją do przodu i oczekiwać tego co Bóg ma dalej przygotowane dla nas, słuchać Go i patrzeć na Niego, szukać Jego woli zarówno dla naszej społeczności jak i dla każdego z nas tworzących tą społeczność.

„Mając tę pewność, że Ten, który rozpoczął w was  dobre dzieło, będzie je też pełnił aż do dnia Chrystusa Jezusa”  List do Filipian  1, 6