Wspomnienie o br. Kieler

Stanisław i Janeczka urodzili się i dorastali w trudnych, powojennych czasach. Oboje urodzili się jako trzecie dziecko w rodzinie i oboje mieli trzy siostry.

 


Stanisław z zawodu był technikiem mechanikiem i przez całe swoje życie ciężko pracował, choć nie w swoim zawodzie do samej emerytury.
Janeczka była ekonomistą, swoją pracę zawodową zaczęła bardzo wcześnie, bo w wieku 16 lat.
Po raz pierwszy spotkali się w latach sześćdziesiątych, długo się przyjaźnili ale ich drogi rozeszły się na długie lata, ponieważ Stanisław się ożenił a Janeczka wyszła za mąż.
Ponownie spotkali się w 1999 roku, na pogrzebie męża Janeczki. Stanisław też był już wtedy wdowcem. Ostatecznie, to spotkanie zakończyło się ich ślubem w dniu 08.06.2002 roku.
W 1981 roku, w wieku 33 lat Janeczka oddała i zawierzyła swoje życie Panu Jezusowi a Stanisław uczynił to w 2001 roku, w wieku 54 lat. Janeczka miała okazję naśladować Pana Jezusa przez 40 lat a Stanisław przez 20 lat.
Oboje byli osobami bardzo ciepłymi, gościnnymi i otwartymi. Będzie nam brakować spokoju, troskliwości i wrażliwości Stanisława oraz ciepła, gościnności i życzliwości Janeczki.

Stanisław Kieler: 1945-2021

Janina Kieler: 1947-2021