Klub Dobrej Nowiny

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z działania Klubu w 2020 r.

Rok szkolny 2020/2021 rozpoczęliśmy w piątek, 4 września 2020. Ponownie zajęcia odbywają się u nas w mieszkaniu. Tym razem nawet nie próbowaliśmy wynajmować nigdzie sali na zajęcia ze względu na sytuację epidemiologiczną panującą zarówno na naszym globie. Zagrożenie związane z wirusem oraz obostrzenia w życiu publicznym narzucone przez rząd wzbudziły poczucie niepewności. Czy dzieci przyjdą na zajęcia? Czy rodzice nie będą się bali puszczać swoich pociech? W poprzednim roku szkolnym rodzice w trosce o swoje dzieci nie pozwalali im na uczestnictwo w naszym klubiku przez pewien okres czasu. Ostatecznie Pan Bóg przyprowadził trzech chłopców na inaugurację. Zjawiło się dwóch wieloletnich stałych bywalców Piotrek (11 lat) i Kacper (11 lat), oraz sąsiad Wojtek (8 lat),który dopiero od niedawna zaczął się interesować klubem. Przez kolejne tygodnie dołączyli do nas jeszcze Oliwier (11 lat) oraz Franek K. (9 lat). Na 16 możliwych spotkań od początku września do Świąt Bożego Narodzenia odbyło się 14 zajęć, gdzie Piotrek, Kacper, Wojtek oraz Franek K. byli od 10 spotkań wzwyż, natomiast Oliwier pojawił się tylko 4 razy, ale i tak jesteśmy Bogu wdzięczni za te spotkania. Innymi słowy Pan Bóg podwoił liczbę stałych bywalców z dwóch chłopców do czterech. Rozrost klubu jest tym bardziej niesamowity, że stało się to w trudnych czasach epidemii. Chwała Panu Jezusowi za Jego suwerenne działanie, które jest zupełnie niezależne od Ziemskich okoliczności. Warto wspomnieć też o jeszcze jednym chłopcu, Franku Cz., który chciałby chodzić na zajęcia klubu, natomiast przeszkodą jest jego mama, która mu na to nie pozwala. Raz wyjątkowo mógł przyjść na kilka minut żeby zobaczyć jak te zajęcia wyglądają. Tego dnia padł rekord frekwencji na klubie prowadzonym w naszym mieszkaniu, ponieważ gościliśmy 6 chłopców. „Albowiem gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich.” – Ew. Mateusza 18:20

(zdjęcie przedstawia prace plastyczne dzieci z klubu. Na stworzonych balonach zbierają naklejki za obecność, naukę wersetów, grzeczność i punkty z quizów)

Podczas minionych czternastu spotkań Klubu Dobrej Nowiny rozważaliśmy przypowieści Pana Jezusa Chrystusa oraz mieliśmy jedną specjalną lekcję świąteczną. Mogliśmy wspólnie nauczyć się pięciu fragmentów Słowa Bożego na pamięć. Mieliśmy wspólny czas przy konkursach sprawdzających jak dzieci słuchały lekcje, przy pracach plastycznych oraz przy grach. W tym roku dzieci dostają naklejki nie tylko za obecność oraz za powiedzenie wersetu z pamięci ale również gdy wyróżniają się dobrym zachowaniem. Wszystkie naklejki oraz punkty dzieci zbierają na papierowych balonach które sobie sami zrobili. Dodatkowo do balonów wykonali kosze ze sznurka w których trzymają swoje małe zabawkowe ludziki, które przynieśli ze swoich domów. Owe balony stały się stałą ozdobą w pokoju w którym przeprowadzamy zajęcia, co obrazuje załączone powyżej zdjęcie.
Z całą pewnością największą trudnością w tym roku szkolnym jest zachowanie dzieci. Niestety jest ono znacząco poniżej oczekiwań, przez co prowadzenie zajęć jest niezwykle trudne. Zdajemy sobie sprawę, że ich szczere nawrócenie mogłoby całkowicie odmienić tę sytuację i o to się modlimy.
W pozostałej części roku chcemy utrzymać organizację zabaw, konkursów oraz prac plastycznych na tym samym poziomie. Chcemy również położyć większy nacisk na sprawy duchowe , czyli poświęcać więcej czasu modlitwie podczas przygotowań do klubu. Pragniemy wyciszać się przed Panem Bogiem w modlitwie, aby zajęcia nie były przeprowadzane w sposób cielesny lecz duchowy na wzór pozostawiony nam w Biblii. Duch Święty jest naszą jedyną nadzieją na to żeby kochać tych chłopców mimo ich złego zachowania.
Potrzebujemy też Bożej mądrości aby wiedzieć kiedy przerwać zajęcia. Kiedy ich zachowanie przekracza ustalone granice muszą wrócić do domu, ale równocześnie chcemy dawać im możliwość uczestnictwa w całych zajęciach. Wiemy, że jeśli wymagalibyśmy od nich idealnej postawy, nie przeprowadzilibyśmy ani jednego spotkania. „A ci, którzy należą do Chrystusa Jezusa, ukrzyżowali ciało swoje wraz z namiętnościami i żądzami. Jeśli według Ducha żyjemy, według Ducha też postępujmy.” – List do Galacjan 5:24-25
Podsumowując jesteśmy bardzo wdzięczni Panu Bogu za te 14 minionych spotkań, za chłopaków i za czas który możemy spędzać razem. Chwała Panu Jezusowi za to że faktycznie jest obecny swoim Duchem razem z nami w tej służbie. Dziękujemy też wszystkim którzy wspierają tę służbę fizycznie lub duchowo poprzez modlitwy.
Bożego błogosławieństwa!
Krzysztof i Maja Turowicze