Warszawski Weekend Misyjny 2020

W ostatni weekend września odbył się Warszawski Weekend Misyjny

Dobry Bóg w Swej łasce pozwolił nam po raz czwarty, razem z Fundacją Niebieski Dom, zorganizować Weekend Misyjny w naszym Kościele. Przedsięwzięcie miało miejsce pomimo utrzymującej się pandemii, co wzbudza jeszcze większy podziw dla naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 40 osób z różnych stron naszego kraju.

Podczas weekendu mieliśmy okazję wspólnie modlić się i studiować Boże Słowo. W trakcie trzech wykładów rozważaliśmy temat: „Wiara a nauka”, gdzie głównie skoncentrowaliśmy się na kreacjonizmie oraz ewolucjonizmie.

W sobotę wspólnie wyszliśmy z ewangelią na ulice Warszawy, aby dzielić się z innymi wiarą w Jezusa Chrystusa.

W tym roku podzieliliśmy się na mniejsze grupy. Jedna z nich działała w okolicy Dworca Wileńskiego, druga udała się na Pole Mokotowskie, natomiast trzecia na Starówkę, Bulwary Wiślane oraz do Parku Fontann.

Wiele osób otrzymało traktaty zawierające informacje o tym jak mogą być zbawiene. Jesteśmy Bogu wdzięczni za piękną, bezdeszczową pogodę, bezpieczeństwo, owocne rozmowy, czyli w skrócie – za całokształt ewangelizacji.

Faktycznie Jego ręka czuwała nad nami.

Pogoda znacząco pogorszyła się po obiedzie, co spowodowało, że zrezygnowaliśmy z udania się do Łazienek Królewskich (tym razem w celach rekreacyjno-turystyczno-integracyjnych). Uczestnicy okazali się bardzo elastyczni i dostosowali się do zaistniałej sytuacji – podzieleni na mniejsze grupy spędzili czas wolny w budynku Kościelnym integrując się poprzez rozmowy, grę w tenisa stołowego, etc. Jedna z grup udała się do pobliskiego Ferio Wawer, a inna do Złotych Tarasów. Jak się okazało – nawet gorsza pogoda nie była dla młodzieży żadną przeszkodą.

Jednym ze szczególnych momentów podczas tegorocznego wydarzenia był czas dzielenia się świadectwami Bożego działania w życiu uczestników. Świadectwa były składane zarówno przez najmłodszych, jak i osoby bardziej doświadczone życiowo. Niewątpliwie mogliśmy poczuć się bardzo zbudowani słysząc o wielkich cudach, które Bóg czyni w życiu Swoich dzieci. Usłyszeliśmy m.in. o tym jak Bóg rozwiewa duchowe wątpliwości, jak pobudza do pełniejszego życia z Nim, jak wspomaga w szkole, w pracy oraz podczas ewangelizacji. Usłyszeliśmy także świadectwo nawrócenia pewnego chłopaka, którego Bóg miał w Swojej opiece dosłownie od poczęcia. Pomimo wielu trudnych życiowych chwil, dobry Pan utorował mu drogę do Siebie.

Sobotnia, wieczorna społeczność trwała w sumie ok. 2,5 godziny, co też obrazuje jak bogate duchowo to było spotkanie.

Serce rośnie na myśl o wielkiej obfitości łask, jakimi dobry Pan nas obdarował podczas owego weekendu.

Chwała Bogu Wszechmogącemu za Jego dobroć i łaskę, którą okazuję każdego dnia w drogim imieniu naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

„Przez wiarę poznajemy, że światy zostały ukształtowane słowem Boga, tak iż to, co widzialne, nie powstało ze świata zjawisk.”

List do Hebrajczyków 11:3

Termin:
Od 25 września 2020 (Piątek), godz. 17:00,
do 27  września 2020 (Niedziela), godz.14:00.
Gdzie:
Biblijny Kościół Baptystyczny (ul. Szpotańskiego 22, 04-760 Warszawa – Anin)
Koszt: 50zł
ilość miejsc: pierwsze 20 osób (limit dotyczy tylko i wyłącznie osób, które potrzebują noclegu).
Aby zapisać się na wydarzenie, proszę wypełnić
poniższy formularz zgłoszeniowy:

https://forms.gle/y3CHiLpQ4ykZFyiU9

Ilość miejsc jest ograniczona. O zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń.  BRAK WOLNYCH MIEJSC! 
Bliżej terminu wydarzenia, uczestnictwo zostanie potwierdzone poprzez wiadomość elektroniczną na adres e-mail podany w powyższym kwestionariuszu.
Plan weekendu oraz ostateczna ilość uczestników, może być zależna od dynamicznie zmieniających się ograniczeń związanych z pandemią. Prosimy o wyrozumiałość oraz elastyczność.