Warszawski weekend misyjny

W dniach 25-27.10.2019 r. odbył sie się Warszawski weekend misyjny.

 

Dzięki Bożej łasce razem z Fundacją Niebieski Dom mieliśmy okazję po raz trzeci organizować Weekend Misyjny w naszym Kościele. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 40 osób z różnych stron naszego kraju.
Podczas tego weekendu mieliśmy okazję wspólnie studiować Boże Słowo oraz modlić się. W trakcie trzech wykładów studiowaliśmy w kontekście Bożego
Słowa bieżące tematy podejmowane w debatach publicznych. Między innymi stosunek do imigrantów, aborcję, równość płci, homoseksualizm, politykę. W sobotę wspólnie wyszliśmy z ewangelią na ulice miasta Stołecznego Warszawy, aby dzielić się z innymi wiarą w Jezusa Chrystusa. Jako miejsce ewangelizacji obraliśmy Rondo Wiatraczna. Wiele osób mogło otrzymać traktaty zawierające informacje o tym jak mogą być zbawieni, oprócz tego przygotowaliśmy stoisko z bezpłatnymi materiałami takimi jak Nowe Testamenty, Ewangelia Jana z Listem do Rzymian oraz książkę na temat wzrostu duchowego. Grupa młodzieży utworzyła mały chór i przez cały czas śpiewała na Bożą Chwałę co przyciągało uwagę przechodniów. Kilka osób skorzystało z możliwości sprawdzenia swoich przekonań religijnych na podstawie przygotowanego testu co prowadziło do ciekawych rozmów. Jesteśmy Bogu wdzięczni za piękną bezdeszczową pogodę, bezpieczeństwo, owocne rozmowy oraz cały przebieg ewangelizacji, faktycznie Jego ręka czuwała nad nami.
Oprócz spraw duchowych, nie zabrakło wyjścia na miasto w celach turystycznych oraz rekreacyjnych aby zintegrować się w mniejszych grupkach. Tym razem młodzież miała do wyboru kilka opcji na spędzenie miłego popołudnia w Stolicy naszego kraju. Jedna grupa młodzieży wybrała się do Parku Trampolin, druga grupa do Warszawskiego ZOO, a trzecia spacerowała po Warszawskiej Starówce, zwiedzając Arkady Kubickiego, ogród przy Zamku Królewskim, Park Fontann oraz Bulwar Wiślany.
Chwała Bogu Wszechmogącemu za Jego dobroć i łaskę, której udziela bardzo obficie a wydarzenia jak to są tego największym dowodem.